loading...

معرفی ابزارهای صنعتی

بازدید : 74
پنجشنبه 9 مرداد 1399 زمان : 14:59

مشخصات، قیمت و خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی، اسمز معکوس (RO)

خرید دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن صنعتی – دستگاه تصفیه آبRO – Reverse Osmosis ، دستگاه تصفیه آب صنعتی تکنولوژی تصفیه آب و خالص سازی آب می باشد که با استفاده از غشا نیمه تراوا می توان یون ها، مولکول ها و ذرات مضر در آب را حذف و تصفیه نمود.در دستگاه اسمز معکوس -خرید دستگاه اسمز معکوس- دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب RO به منظور غلبه بر فشار اسمزی، از پمپ های فشار قوی استفاده می شود. دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب قابلیت حذف ذرات محلول در آب و معلق در آب و انواع باکتری ها می باشد. که از این سیستم برای مصارف صنعتی از قبیل تولید آب مقطر برای صنایع دارویی و الکترونیک، نمکزدایی برای حذف املاح و جلوگیری از تشکیل رسوب در بویلرها و برج های خنک کن و تولید آب شرب استفاده می گردد.

بررسی آنالیز آب خام (Feed Water) و طراحی دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب از مبانی اولیه و اولین گام می باشد.


دستگاه اسمز معکوس | دستگاه آب شیرین کن | دستگاه تصفیه آب :

فرآیند اسمز معکوس با استفاده از غشای نیمه تراوا اولین بار توسط Jean-Antoine Nollet در سال ۱۷۴۸ انجام پذیرفت. در طول ۲۰۰ سال فرآیند اسمز معکوس بصورت آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت. در سال ۱۹۵۰، تصفیه و خالص سازی آب دریا با غشا نیمه تراوا برای اولین بار در دانشگاه کالیفرنیا اتفاق افتاد که میزان شار عبوری از ممبران بسیار پایین بود و بعدها با گذشت زمان این مشکل برطرف گردید. امروزه با توجه به کمبود آب شیرین، تصفیه آب دریا – دستگاه تصفیه آب دریا با استفاده از فرآیندهای غشایی رو به افزایش است.


اصول نظری پدیده اسمز معکوس:

شناخت پدیده اسمز معکوس نیازمند شناسایی خاصیت اسمزی است. به طور کلی انتقال جرم از یک محیط به محیط دیگر در اثر اختلاف غلظت و یا به عبارت بهتر در اثر اختلاف پتانسیل شیمیایی، به وجود می آید. به عنوان مثال، ظرف آبی را در نظر بگیرید که یک قطعه بلور نمک طعام به درون آن انداخته می شود. در بخشی از ظرف که بلور نمک وجود دارد، غلظت نمک زیاد و غلظت آب ناچیز است و در بخش دیگر ظرف غلظت نمک صفر و غلظت آب بسیار زیاد است.

در اثر اختلاف غلظت، مولکول های بلور نمک، نفوذ به بخش دیگر را که آب است، آغاز می نمایند و از سوی دیگر مولکول های آب نیز به بخش بلور نمک نفوذ می کنند. این عمل تا یکسان شدن غلظت آب و نمک در دو بخش ادامه می یابد. چون بعد از آن نیروی محرکه که همان اختلاف غلظتی است بین دو محیط وجود ندارد و به بیان دیگر حالت تعادل برقرار گردیده است.


خاصیت اسمزی RO:

خاصیت اسمزی به عبور یک حلال از بخش محلول رقیق به بخش محلول غلیظ از درون یک غشا نیمه تراوا گفته می شود. برای تشریح این ویژگی، شکل زیر که نشان دهنده ظرفی شامل دو بخش و یک غشا می باشد، را در نظر بگیرید. آب و یا محلول رقیق آب نمک در یک بخش، محلول غلیظ آب نمک در بخش دیگر و غشایی که تنها به مولکول آب اجازه عبور می دهد. غشا از عبور یون های تشکیل دهنده نمک به دلیل بزرگ بودن جلوگیری می نماید.


طراحی و ساخت مدرن دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – دستگاه تصفیه آب دریا – دستگاه اسمز معکوس دریا – دستگاه آب شیرین کن دریا. با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بصورت تمام اتوماتیک توسط گروه صنعتی فراب زیست فراز.

در ابتدا سطح مایعات در دو بخش مساوی می باشند. به دلیل وجود تمایل به یکسان نمودن غلظت ها در دو بخش، مولکول های آب از بخش محلول رقیق از غشا عبور نموده و به درون محلول غلیظ نفوذ می کند. سطح مایع در بخش غلیظ افزایش می یابد. جریان مولکول های آب از درون غشا تا آنجا انجام می گیرد که اختلاف سطح مایع (به عبارت دیگر اختلاف فشار) در دو بخش مانع حرکت مولکول های آب شود.

اختلاف فشار در بخش جدا شده توسط غشا که در آن از جریان خالص مولکول های آب جلوگیری می نماید، را فشار اسمزی می نامند. فشار اسمزی سبب ایجاد تعادل در دو بخش می شود. حال چنانچه فشاری بیش از فشار اسمزی به بخش محلول غلیظ وارد شود، عکس پدیده اسمزی بروز می کند، به عبارت دیگر مولکول های آب از بخش محلول غلیظ تر به بخش محلول رقیق تر جریان می یابد. این پدیده را اسمز معکوس می نامند.


از پدیده اسمز معکوس برای تصفیه آب و به عبارت کلی تر برای فرآیند تغلیظ و جداسازی استفاده می شود. فشار اسمزی با غلظت املاح موجود در محلول نسبت مستقیم دارد. به عنوان مثال در محلول نمک طعام افزایش غلظت به به مقدار هر میلی گرم بر لیتر سبب زیاد شدن فشار اسمزی به میزان ۰.۰۱psi می شود. دقت شود که در اثر عبور مولکول های آب از غشا، غلظت یون های محلول پشت غشا به تدریج افزایش یافته و در نتیجه فشار اسمزی نیز زیاد می شود.


کاربردهای دستگاه تصفیه آب صنعتی – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب RO :


تصفیه و خالص سازی آب آشامیدنی:

در سرتاسر دنیا از دستگاه اسمز معکوس خانگی – دستگاه آب شیرین کن خانگی. – دستگاه تصفیه اب خانگی برای بهبود کیفیت آب برای مصارف آشامیدنی و پخت و پز استفاده می شود. دستگاه اسمز معکوس خانگی – دستگاه آب شیرین کن خانگی – دستگاه تصفیه آب خانگی معمولا شامل مراحل زیر می باشد:

فیلتر میکرونی:

به منظور حذف جامدات معلق در آب خام و جلوگیری از آسیب رسیدن به ممبران دستگاه اسمز معکوس خانگی – دستگاه آب شیرین کن خانگی – دستگاه تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.


فیلتر کربن فعال:

به منظور حذف مواد آلی، رنگ و کلر آزاد که باعث آسیب رسیدن به ممبران دستگاه اسمز معکوس خانگی – دستگاه آب شیرین کن خانگی. – دستگاه تصفیه آب خانگی می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.


ممبران دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب :

کار اصلی تصفیه آب به عهده ممبران می باشد که کلیه املاح معدنی، ترکیبات آلی باقیمانده و … را بر عهده دارد.


فیلتر کربن فعال بلاک:

به منظور حذف مواد آلی باقیمانده در نظر گرفته شده ست.


لامپ UV:

هدف از استفاده لامپ UV ضدعفونی آب تصفیه شده می باشد.


در برخی از مناطقی که دسترسی به آب آشامیدنی وجود ندارد دستگاه اسمز معکوس صنعتی – دستگاه آب شیرین کن صنعتی – دستگاه تصفیه آب صنعتی به فروش می رسد. کارکرد موثر دستگاه تصفیه آب قابل حمل – دستگاه اسمز معکوس قابل حمل – دستگاه آب شیرین کن قابل حمل در فشار کاری ۲۸۰ کیلو پاسکال و یا بیشتر می باشد. دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب عمدتا در مناطق روستایی و دور از شهرها مورد استفاده قرار می گیرد.

ممبران های صنعتی معمولا در دو سایز با قطر ۴ اینچ و ۸ اینچ تولید شده و انواع مختلفی از جمله برای آب دریا (Sea Water)، آب لب شور (Brackish Water)، آب تصفیه شده شهری (Tap Water)، نانوفیلتراسیون (Nano Filtration)، مقاوم در برابر رسوب (Fouling Resistant) و … دارند که بسته به کیفیت آب ورودی و نوع استفاده می توانند از انواع ممبرانهای موجود در بازار، انتخاب و خریداری شوند.


کاربرد دستگاه اسمز معکوس

مردم مناطق روستایی با استفاده از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا ، آب رودخانه ها، دریاها و اقیانوس را به آب آشامیدنی تبدیل می کنند. با توجه به کیفیت آب خام، دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب متغیر می باشد.

اولین اقدام به منظور طراحی دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب ، نمونه برداری و آنالیز آب خام (Feed Water) توسط آزمایشگاه های معتمد محیط زیست می باشد، پس از ارائه آنالیز توسط آزمایشگاه های معتمد محیط زیست، طراحی و ساخت دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – Reverse Omosis – دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا انجام می گیرد.

کارخانجات تولید آب معدنی

در کارخانجات تولید آب معدنی، آب خام به منظور حذف آلایندگی ها و میکروارگانیزم ها از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. در کشورهای اروپایی، طبق قوانین اتحادیه اروپا، تولید آب معدنی بدون استفاده از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب ، غیر مجاز می باشد.

تصفیه آب – تصفیه فاضلاب با استفاده از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب

در مناطقی که بارندگی زیاد است، با استفاده از شبکه های جمع آوری و دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب ، آب باران را با توجه به استانداردهای آبیاری قطره ای، صنعتی و آشامیدنی تصفیه و مورد استفاده قرار می دهند. این روش یکی از راه حل های کمبود آب است.

در فرآیند تصفیه فاضلاب ، پس از تصفیه بیولوژیکی فاضلاب از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب به منظور تولید آب خالص جهت مصارف صنعتی و آشامیدنی استفاده می شود.


دستگاه اسمز معکوس صنعتی – دستگاه آب شیرین کن صنعتی – دستگاه تصفیه آب صنعتی

در صنعت، دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب برای حذف املاح معدنی از بویلرها در نیروگاه ها، تولید آب مقطر در صنایع دارویی و الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی مواقع آب در چند مرحله تصفیه می شود که هدف از این کار جلوگیری از خوردگی و آسیب رساندن به تجهیزات صنعتی می باشد.

در صنایع دارویی و الکترونیک نیز از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب چند مرحله ای استفاده می شود تا آب بدون یون یا فوق خالص تولید گردد.

دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب ، به انرژی حرارتی نیاز ندارد. در فرآیند اسمز معکوس (Reverse Osmosis) جریان آب خام با فشار تنظیم شده توسط پمپ های فشار قوی از سطح ممبران اسمز معکوس (Reverse Osmosis) عبور می کند. مقدار بازیافت آب تصفیه شده توسط دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب به پارامترهای زیر بستگی دارد:

سایز ممبران اسمز معکوس (Reverse Osmosis)
سایز حفرات ممبران اسمز معکوس (Reverse Osmosis)
دما
فشار کاری پمپ های طبقاتی
بار سطحی ممبران اسمز معکوس (Reverse Osmosis)


دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب در صنایع غذایی

علاوه بر نمکزدایی، در صنایع غذایی از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب به منظور تغلیظ آبمیوه استفاده می گردد. این روش بسیار اقتصادی تر از فرآیند حرارتی است و میزان مصرف انرژی بسیار پایین تر است. در صنایع غذایی با توجه به اینکه آنزیم ها و پروتئین ها به حرارت حساس هستند فرآیند تغلیظ با استفاده از فرآیند غشایی راندمان بهتری نسبت به فرآیند حرارتی دارد.


دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب در صنایع تولید هیدروژن

در مقیاس کوچک تولید هیدروژن، به منظور جلوگیری از تشکیل رسوبات معدنی بر روی سطوح الکترودها، از دستگاه اسمز معکوس- دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب استفاده می گردد.
تصفیه آب دریا ، تصفیه آب لب شور با استفاده از دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا

با توجه به کمبود آب شیرین و نیاز مبرم بشر به آب آشامیدنی، کشورهایی که در نزدیکی اقیانوس ها و دریاها هستند. با استفاده از دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریایی ، آب دریا و اقیانوس را به آب آشامیدنی تبدیل و مصرف می کنند. با توجه به تجربیات گروه صنعتی رایمون میزان مصرف برق در دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب بین ۱ الی ۳ کیلووات ساعت بر مترمکعب می باشد.


گروه صنعتی رایمون با توجه به تجربیات خود طراح و سازنده به روزترین دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا مطابق با آخرین فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا با بیشترین راندمان تصفیه، کمترین میزان مصرف انرژی و بصورت تمام اتوماتیک می باشد. جهت ثبت سفارش محصول و یا توضیحات تکمیلی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

با تماس با مشاورین ما می توانید از موجودی انواع ممبران صنعتی و مشخصات فنی محصولات مطلع شده و ممبران مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید.
مزایای دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا – دستگاه اسمز معکوس صنعتی – دستگاه آب شیرین کن صنعتی – دستگاه تصفیه آب صنعتی گروه صنعتی فراب زیست فراز:

طراحی فشرده با کمترین فضای نصب
قطع خودکار جریان در شرایط اضطراری
نصب و راه اندازی سریع و آسان
سیستم تمام اتوماتیک فلاشینگ و CIP
سیستم پیش تصفیه پیشرفته
بازیافت بهینه آب با بیشترین راندمان
دارای کارت گارانتی ۱۸ ماهه
نمایشگر کنترل اتوماتیک فرآیند تصفیه
پایش لحظه ای و آنلاین کیفیت آب تصفیه شده
مصرف انرژی پایین

"اطلاعات بیشتر و فروش محصول دستگاه اسمز معکوس در سایت شرکت صنعتی فراب زیست فراز"

Farab-Zist.com

مشخصات، قیمت و خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی، اسمز معکوس (RO)

خرید دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن صنعتی – دستگاه تصفیه آبRO – Reverse Osmosis ، دستگاه تصفیه آب صنعتی تکنولوژی تصفیه آب و خالص سازی آب می باشد که با استفاده از غشا نیمه تراوا می توان یون ها، مولکول ها و ذرات مضر در آب را حذف و تصفیه نمود.در دستگاه اسمز معکوس -خرید دستگاه اسمز معکوس- دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب RO به منظور غلبه بر فشار اسمزی، از پمپ های فشار قوی استفاده می شود. دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب قابلیت حذف ذرات محلول در آب و معلق در آب و انواع باکتری ها می باشد. که از این سیستم برای مصارف صنعتی از قبیل تولید آب مقطر برای صنایع دارویی و الکترونیک، نمکزدایی برای حذف املاح و جلوگیری از تشکیل رسوب در بویلرها و برج های خنک کن و تولید آب شرب استفاده می گردد.

بررسی آنالیز آب خام (Feed Water) و طراحی دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب از مبانی اولیه و اولین گام می باشد.


دستگاه اسمز معکوس | دستگاه آب شیرین کن | دستگاه تصفیه آب :

فرآیند اسمز معکوس با استفاده از غشای نیمه تراوا اولین بار توسط Jean-Antoine Nollet در سال ۱۷۴۸ انجام پذیرفت. در طول ۲۰۰ سال فرآیند اسمز معکوس بصورت آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت. در سال ۱۹۵۰، تصفیه و خالص سازی آب دریا با غشا نیمه تراوا برای اولین بار در دانشگاه کالیفرنیا اتفاق افتاد که میزان شار عبوری از ممبران بسیار پایین بود و بعدها با گذشت زمان این مشکل برطرف گردید. امروزه با توجه به کمبود آب شیرین، تصفیه آب دریا – دستگاه تصفیه آب دریا با استفاده از فرآیندهای غشایی رو به افزایش است.


اصول نظری پدیده اسمز معکوس:

شناخت پدیده اسمز معکوس نیازمند شناسایی خاصیت اسمزی است. به طور کلی انتقال جرم از یک محیط به محیط دیگر در اثر اختلاف غلظت و یا به عبارت بهتر در اثر اختلاف پتانسیل شیمیایی، به وجود می آید. به عنوان مثال، ظرف آبی را در نظر بگیرید که یک قطعه بلور نمک طعام به درون آن انداخته می شود. در بخشی از ظرف که بلور نمک وجود دارد، غلظت نمک زیاد و غلظت آب ناچیز است و در بخش دیگر ظرف غلظت نمک صفر و غلظت آب بسیار زیاد است.

در اثر اختلاف غلظت، مولکول های بلور نمک، نفوذ به بخش دیگر را که آب است، آغاز می نمایند و از سوی دیگر مولکول های آب نیز به بخش بلور نمک نفوذ می کنند. این عمل تا یکسان شدن غلظت آب و نمک در دو بخش ادامه می یابد. چون بعد از آن نیروی محرکه که همان اختلاف غلظتی است بین دو محیط وجود ندارد و به بیان دیگر حالت تعادل برقرار گردیده است.


خاصیت اسمزی RO:

خاصیت اسمزی به عبور یک حلال از بخش محلول رقیق به بخش محلول غلیظ از درون یک غشا نیمه تراوا گفته می شود. برای تشریح این ویژگی، شکل زیر که نشان دهنده ظرفی شامل دو بخش و یک غشا می باشد، را در نظر بگیرید. آب و یا محلول رقیق آب نمک در یک بخش، محلول غلیظ آب نمک در بخش دیگر و غشایی که تنها به مولکول آب اجازه عبور می دهد. غشا از عبور یون های تشکیل دهنده نمک به دلیل بزرگ بودن جلوگیری می نماید.


طراحی و ساخت مدرن دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – دستگاه تصفیه آب دریا – دستگاه اسمز معکوس دریا – دستگاه آب شیرین کن دریا. با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بصورت تمام اتوماتیک توسط گروه صنعتی فراب زیست فراز.

در ابتدا سطح مایعات در دو بخش مساوی می باشند. به دلیل وجود تمایل به یکسان نمودن غلظت ها در دو بخش، مولکول های آب از بخش محلول رقیق از غشا عبور نموده و به درون محلول غلیظ نفوذ می کند. سطح مایع در بخش غلیظ افزایش می یابد. جریان مولکول های آب از درون غشا تا آنجا انجام می گیرد که اختلاف سطح مایع (به عبارت دیگر اختلاف فشار) در دو بخش مانع حرکت مولکول های آب شود.

اختلاف فشار در بخش جدا شده توسط غشا که در آن از جریان خالص مولکول های آب جلوگیری می نماید، را فشار اسمزی می نامند. فشار اسمزی سبب ایجاد تعادل در دو بخش می شود. حال چنانچه فشاری بیش از فشار اسمزی به بخش محلول غلیظ وارد شود، عکس پدیده اسمزی بروز می کند، به عبارت دیگر مولکول های آب از بخش محلول غلیظ تر به بخش محلول رقیق تر جریان می یابد. این پدیده را اسمز معکوس می نامند.


از پدیده اسمز معکوس برای تصفیه آب و به عبارت کلی تر برای فرآیند تغلیظ و جداسازی استفاده می شود. فشار اسمزی با غلظت املاح موجود در محلول نسبت مستقیم دارد. به عنوان مثال در محلول نمک طعام افزایش غلظت به به مقدار هر میلی گرم بر لیتر سبب زیاد شدن فشار اسمزی به میزان ۰.۰۱psi می شود. دقت شود که در اثر عبور مولکول های آب از غشا، غلظت یون های محلول پشت غشا به تدریج افزایش یافته و در نتیجه فشار اسمزی نیز زیاد می شود.


کاربردهای دستگاه تصفیه آب صنعتی – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب RO :


تصفیه و خالص سازی آب آشامیدنی:

در سرتاسر دنیا از دستگاه اسمز معکوس خانگی – دستگاه آب شیرین کن خانگی. – دستگاه تصفیه اب خانگی برای بهبود کیفیت آب برای مصارف آشامیدنی و پخت و پز استفاده می شود. دستگاه اسمز معکوس خانگی – دستگاه آب شیرین کن خانگی – دستگاه تصفیه آب خانگی معمولا شامل مراحل زیر می باشد:

فیلتر میکرونی:

به منظور حذف جامدات معلق در آب خام و جلوگیری از آسیب رسیدن به ممبران دستگاه اسمز معکوس خانگی – دستگاه آب شیرین کن خانگی – دستگاه تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.


فیلتر کربن فعال:

به منظور حذف مواد آلی، رنگ و کلر آزاد که باعث آسیب رسیدن به ممبران دستگاه اسمز معکوس خانگی – دستگاه آب شیرین کن خانگی. – دستگاه تصفیه آب خانگی می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.


ممبران دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب :

کار اصلی تصفیه آب به عهده ممبران می باشد که کلیه املاح معدنی، ترکیبات آلی باقیمانده و … را بر عهده دارد.


فیلتر کربن فعال بلاک:

به منظور حذف مواد آلی باقیمانده در نظر گرفته شده ست.


لامپ UV:

هدف از استفاده لامپ UV ضدعفونی آب تصفیه شده می باشد.


در برخی از مناطقی که دسترسی به آب آشامیدنی وجود ندارد دستگاه اسمز معکوس صنعتی – دستگاه آب شیرین کن صنعتی – دستگاه تصفیه آب صنعتی به فروش می رسد. کارکرد موثر دستگاه تصفیه آب قابل حمل – دستگاه اسمز معکوس قابل حمل – دستگاه آب شیرین کن قابل حمل در فشار کاری ۲۸۰ کیلو پاسکال و یا بیشتر می باشد. دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب عمدتا در مناطق روستایی و دور از شهرها مورد استفاده قرار می گیرد.

ممبران های صنعتی معمولا در دو سایز با قطر ۴ اینچ و ۸ اینچ تولید شده و انواع مختلفی از جمله برای آب دریا (Sea Water)، آب لب شور (Brackish Water)، آب تصفیه شده شهری (Tap Water)، نانوفیلتراسیون (Nano Filtration)، مقاوم در برابر رسوب (Fouling Resistant) و … دارند که بسته به کیفیت آب ورودی و نوع استفاده می توانند از انواع ممبرانهای موجود در بازار، انتخاب و خریداری شوند.


کاربرد دستگاه اسمز معکوس

مردم مناطق روستایی با استفاده از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا ، آب رودخانه ها، دریاها و اقیانوس را به آب آشامیدنی تبدیل می کنند. با توجه به کیفیت آب خام، دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب متغیر می باشد.

اولین اقدام به منظور طراحی دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب ، نمونه برداری و آنالیز آب خام (Feed Water) توسط آزمایشگاه های معتمد محیط زیست می باشد، پس از ارائه آنالیز توسط آزمایشگاه های معتمد محیط زیست، طراحی و ساخت دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – Reverse Omosis – دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا انجام می گیرد.

کارخانجات تولید آب معدنی

در کارخانجات تولید آب معدنی، آب خام به منظور حذف آلایندگی ها و میکروارگانیزم ها از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. در کشورهای اروپایی، طبق قوانین اتحادیه اروپا، تولید آب معدنی بدون استفاده از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب ، غیر مجاز می باشد.

تصفیه آب – تصفیه فاضلاب با استفاده از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب

در مناطقی که بارندگی زیاد است، با استفاده از شبکه های جمع آوری و دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب ، آب باران را با توجه به استانداردهای آبیاری قطره ای، صنعتی و آشامیدنی تصفیه و مورد استفاده قرار می دهند. این روش یکی از راه حل های کمبود آب است.

در فرآیند تصفیه فاضلاب ، پس از تصفیه بیولوژیکی فاضلاب از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب به منظور تولید آب خالص جهت مصارف صنعتی و آشامیدنی استفاده می شود.


دستگاه اسمز معکوس صنعتی – دستگاه آب شیرین کن صنعتی – دستگاه تصفیه آب صنعتی

در صنعت، دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب برای حذف املاح معدنی از بویلرها در نیروگاه ها، تولید آب مقطر در صنایع دارویی و الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی مواقع آب در چند مرحله تصفیه می شود که هدف از این کار جلوگیری از خوردگی و آسیب رساندن به تجهیزات صنعتی می باشد.

در صنایع دارویی و الکترونیک نیز از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب چند مرحله ای استفاده می شود تا آب بدون یون یا فوق خالص تولید گردد.

دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب ، به انرژی حرارتی نیاز ندارد. در فرآیند اسمز معکوس (Reverse Osmosis) جریان آب خام با فشار تنظیم شده توسط پمپ های فشار قوی از سطح ممبران اسمز معکوس (Reverse Osmosis) عبور می کند. مقدار بازیافت آب تصفیه شده توسط دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب به پارامترهای زیر بستگی دارد:

سایز ممبران اسمز معکوس (Reverse Osmosis)
سایز حفرات ممبران اسمز معکوس (Reverse Osmosis)
دما
فشار کاری پمپ های طبقاتی
بار سطحی ممبران اسمز معکوس (Reverse Osmosis)


دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب در صنایع غذایی

علاوه بر نمکزدایی، در صنایع غذایی از دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب به منظور تغلیظ آبمیوه استفاده می گردد. این روش بسیار اقتصادی تر از فرآیند حرارتی است و میزان مصرف انرژی بسیار پایین تر است. در صنایع غذایی با توجه به اینکه آنزیم ها و پروتئین ها به حرارت حساس هستند فرآیند تغلیظ با استفاده از فرآیند غشایی راندمان بهتری نسبت به فرآیند حرارتی دارد.


دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب در صنایع تولید هیدروژن

در مقیاس کوچک تولید هیدروژن، به منظور جلوگیری از تشکیل رسوبات معدنی بر روی سطوح الکترودها، از دستگاه اسمز معکوس- دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب استفاده می گردد.
تصفیه آب دریا ، تصفیه آب لب شور با استفاده از دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا

با توجه به کمبود آب شیرین و نیاز مبرم بشر به آب آشامیدنی، کشورهایی که در نزدیکی اقیانوس ها و دریاها هستند. با استفاده از دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریایی ، آب دریا و اقیانوس را به آب آشامیدنی تبدیل و مصرف می کنند. با توجه به تجربیات گروه صنعتی رایمون میزان مصرف برق در دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب بین ۱ الی ۳ کیلووات ساعت بر مترمکعب می باشد.


گروه صنعتی رایمون با توجه به تجربیات خود طراح و سازنده به روزترین دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا مطابق با آخرین فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا با بیشترین راندمان تصفیه، کمترین میزان مصرف انرژی و بصورت تمام اتوماتیک می باشد. جهت ثبت سفارش محصول و یا توضیحات تکمیلی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

با تماس با مشاورین ما می توانید از موجودی انواع ممبران صنعتی و مشخصات فنی محصولات مطلع شده و ممبران مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید.
مزایای دستگاه اسمز معکوس – دستگاه آب شیرین کن – دستگاه تصفیه آب – دستگاه اسمز معکوس دریایی – دستگاه آب شیرین کن دریایی – دستگاه تصفیه آب دریا – دستگاه اسمز معکوس صنعتی – دستگاه آب شیرین کن صنعتی – دستگاه تصفیه آب صنعتی گروه صنعتی فراب زیست فراز:

طراحی فشرده با کمترین فضای نصب
قطع خودکار جریان در شرایط اضطراری
نصب و راه اندازی سریع و آسان
سیستم تمام اتوماتیک فلاشینگ و CIP
سیستم پیش تصفیه پیشرفته
بازیافت بهینه آب با بیشترین راندمان
دارای کارت گارانتی ۱۸ ماهه
نمایشگر کنترل اتوماتیک فرآیند تصفیه
پایش لحظه ای و آنلاین کیفیت آب تصفیه شده
مصرف انرژی پایین

"اطلاعات بیشتر و فروش محصول دستگاه اسمز معکوس در سایت شرکت صنعتی فراب زیست فراز"

Farab-Zist.com

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 10
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 10
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 1
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 351
 • بازدید ماه : 517
 • بازدید سال : 922
 • بازدید کلی : 922
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی